| Thema's |
Autisme
Geestelijke gezondheid
|
| Type | Vorming |
| Code | 039 |
| Wanneer |
19/04/2027 |
| Uur |
09:30u tot 16:30u |
| Waar |
Sig Gijzegem |
| Prijs | € 175,00 - € 145,00 voor participanten |
| Uiterste inschrijvingsdatum | 19/03/2027 |
| Aantal uren vorming | 6,00u |
Kinderen en jongeren met ASS nemen de wereld vaak op een andere manier waar waardoor er misverstanden kunnen ontstaan, ook op het vlak van emoties. De eigen lichaamssignalen en emoties worden vaak niet herkend, of het is moeilijk om er een naam aan te geven. Emoties en prikkels komen binnen zonder filter, waardoor gevoelens snel kunnen omslaan in paniek, woede of een zogenaamde "autistische meltdown".
Soms is er sprake van veel frustratie en ergernis ten aanzien van anderen. En soms van echte uitbarstingen. Een aantal jongeren heeft daarenboven in het verleden ook negatieve ervaringen meegemaakt (gepest worden bijvoorbeeld), wat de omgang met leeftijdgenoten er niet altijd makkelijker op maakt.
We staan stil bij de onderliggende hypotheses en gaan van hieruit kijken naar welke methodieken we kunnen inzetten om met dit thema aan de slag te gaan. We gaan interactief aan de slag tijdens deze vorming.
Effy Vanspranghe
Therapeutisch directeur De Dauw
Klinisch psycholoog systemisch psychotherapeut, relatie- en gezinstherapeut
Psychologen, orthopedagogen en andere zorgverleners die werken met kinderen en jongeren van 6 tot 18 jaar met ASS en/of een psychotische kwetsbaarheid
Kinderen en jongeren van 6 tot 18 jaar met ASS en/of een psychotische kwetsbaarheid en een normale intelligentie
Documentatie, broodjeslunch en koffiepauzes inbegrepen
Maximum 25 deelnemers
Op zoek naar meer achtergrondinformatie rond autisme? Neem een kijkje in de catalogus van de Sig-bib. Spring gerust binnen tijdens de openingsuren (elke werkdag van 9 tot 12 uur, behalve op woensdag). Uitlenen is gratis.