Praten met kinderen met autisme - Hoe kunnen we hun expressieve vaardigheden ondersteunen?

Thema's
Autisme
Spraak & taal
Type Vorming
Code 161
Wanneer 17/11/2026
Uur 09:30u tot 16:30u
Waar Sig Gijzegem
Prijs € 205,00 - € 170,00 voor participanten
Uiterste inschrijvingsdatum 16/10/2026
Aantal uren vorming 6,00u
Professionele vorming
Inschrijven
Extra info

 

 

Inhoud

Kinderen met autisme hebben een aparte denkstijl. Hierdoor loopt de communicatie niet altijd even vlot of voorspelbaar. Tijdens deze vorming focussen we ons op de redenen van die andere communicatiestijl en bekijken we vooral hoe we de communicatie van deze kinderen kunnen ondersteunen, verhelderen en aanleren. Je krijgt heel wat voorbeelden te zien om de communicatie van deze kinderen te faciliteren en je gaat ook zelf aan de slag met eigen doelstellingen. 

Je krijgt een theoretische achtergrond over expressieve communicatie bij kinderen met autisme. Ook bekijken we wat en hoe we kunnen aanpassen, verhelderen en/of aanleren. Daarna lichten we nog enkele specifieke situaties toe zoals conflicten, groepsgesprekken en dergelijke meer. Dit alles wordt uitgebreid voorzien van voorbeelden en ideeën.

De theorie wordt vertaald naar de praktijk. We maken oefeningen waarin eigen doelstellingen rond het thema aan bod kunnen komen. 
 

Door wie?

Veerle Vantorre

Als autismedeskundige werkt Veerle in een praktijk waar ze kinderen met autisme en hun ouders begeleidt. Ze is als lector verbonden aan de AP-hogeschool in het kader van de bachelor in autisme. Daarnaast verzorgt ze als freelancer opleidingen in een grote variatie aan voorzieningen en scholen en geeft ze lezingen tijdens symposia en congressen. Ze werkte mee aan verschillende publicaties over autisme waaronder oa. Lifehacks voor meiden met autisme (FANN).
 

Voor wie?

Voor logopedisten, leerondersteuners, leerkrachten, kleuteronderwijzers, zorgverleners met een basiskennis van autisme
 

Over wie?

Kinderen met autisme (5-12 jaar) met een (rand)normale begaafdheid
 

Praktisch

Documentatie, broodjeslunch en koffiepauzes inbegrepen.

Maximum 25 deelnemers

DV.O 214110

Toepassing KMO-portefeuille werd aangevraagd

Op zoek naar meer achtergrondinformatie rond autisme? Neem een kijkje in de catalogus van de Sig-bib. Spring gerust binnen tijdens de openingsuren (elke werkdag van 9 tot 12 uur, behalve op woensdag). Uitlenen is gratis.

 
Delen via social media
Inschrijven
CONTACTEER ONS