Pivotal Respons Treatment niveau 1: inzicht in de PRT en de kernprincipes

Thema's
Autisme
Verstandelijke beperking
Type Vorming
Code 033
Wanneer 24/03/2026
Uur 09:30u tot 12:30u
Waar Sig Gijzegem
Prijs € 120,00 - € 100,00 voor participanten
Uiterste inschrijvingsdatum 24/02/2026
Aantal uren vorming 3,00u
Professionele vorming
Inschrijven
Extra info

 

Pivotal Respons Treatment (PRT) is een wetenschappelijk bewezen behandelmethode voor communicatie bij kinderen met ASS en/of een verstandelijke beperking. Tijdens deze voormiddag krijg je inzicht de PRT en zoomen we in op de theorie achter de PRT, de verschillende technieken en de toepasbaarheid bij alle verschillende niveaus.
Binnen PRT zijn er 5 niveau's te behalen. Meer informatie over deze niveau's vind je via dit document. Na het volgen van deze vormng heb je niveau 1 (awareness) van de PRT behaald. 

Tijdens de vorming krijg je een theoretische uitleg met praktijkvoorbeelden met aan het einde ruimte voor casusinbreng en een interactieve afsluiter. Hierbij is het ook mogelijk om van tevoren vragen en/of beeldmateriaal in te sturen. Je kan dit tegen uiterlijk 10 maart mailen naar d.beckers@hetrobertshuis.nl.

Tijdens de namiddag geeft Denise Beckers ook de vorming "Zindelijkheidstraining: gedragsmatige aanpak van zindelijkheidsproblematiek". Inschrijven voor de sessie rond PRT + de zindelijkheidstraining kan via code 032. Je schrijft via die code in voor de volledige dag, dus dan schrijf je niet meer apart in voor de voormiddag over PRT. 
 

Door wie?

Denise Beckers
GZ-psycholoog
Pivotal Respons Treatment Level-5-trainer-to-trainer (sinds 2015)

Denise is gespecialiseerd in zindelijkheidstraining gebaseerd op de PRT, waarbij ze in samenwerking met een twintigtal ziekenhuizen in Nederland eindverantwoordelijke is voor de zindelijkheidstrainingen. Hierbij gaat het om kinderen en jongeren met ASS, een verstandelijke beperking en/of andere gedragsmatige problematiek die de zindelijkheid in de weg staat. Dit betreft zowel de functionele zindelijkheidstraining als de sensorische zindelijkheidstraining (waarbij kinderen en jongeren op zich wel weten hoe ze functioneel naar het toilet moeten, maar het niet aanvoelen vanwege sensorische problematiek).
 

Voor wie?

Artsen en urotherapeuten afdeling urologie/kindergeneeskunde, psychologen, (ortho)pedagogen, (zorg)leerkrachten. Hierbij wordt er een algemene voorkennis over ontwikkelingsproblematiek verwacht.
 

Over wie?

Kinderen van 2 t.e.m. 18 jaar met autisme en/of een verstandelijke beperking of vergelijkbaar gedrag. 
 

Praktisch

Documentatie en koffiepauze inbegrepen.

Maximum 40 deelnemers 

KMO-portefeuille wordt aangevraagd

Op zoek naar meer achtergrondinformatie rond autisme (ASS)? Neem een kijkje in de catalogus van de Sig-bib. Spring gerust binnen tijdens de openingsuren (elke werkdag van 9 tot 12 uur, behalve op woensdag). Uitlenen is gratis.

 
Delen via social media
Inschrijven
CONTACTEER ONS