Thema |
Autisme (ASS)
|
Type | Workshop |
Code | 154 |
Wanneer |
23/10/2023 |
Uur |
09:30u tot 16:30u |
Waar |
Sig Gijzegem |
Prijs | € 225,00 - € 180,00 voor participanten |
Uiterste inschrijvingsdatum | 09/10/2023 |
Aantal uren vorming | 6,00u |
Autisme (ASS) / suïcidaliteit / zelfmoordgedachten
Hoe reageer je wanneer iemand met autisme een actieve of passieve doodswens uit? Als hulpverlener of naaste word je er misschien door geraakt en wil je er liever niet over spreken. “Je zou de doodswens misschien nog versterken” is een van de misvattingen die soms het écht luisteren in de weg zit, waardoor iemand zich nog eenzamer voelt.
Leven met autisme maakt het dagelijkse leven vaak zwaar. Door de combinatie met het zwart-wit denken komt de doodswens soms als oplossing naar voren. Maar onder de doodswens schuilt een hulpkreet: “Zo wil of kan ik het leven niet meer!”, en er is wel degelijk een onderliggende wens tot verandering.
In deze workshop zoeken we vanuit het autistische denken naar de betekenis van de doodswens en herkaderen we die naar een perspectief met mogelijkheden, zonder valse hoop te geven.
Kant-en-klare oplossingen zijn er niet, maar er zijn wel mogelijkheden om met bruikbare handvaten en op een autismevriendelijke manier het gesprek aan te gaan.
Jessica Léonard
Autisme Centraal
Jessica Léonard is GZ-psycholoog, supervisor en opleider bij ROUTE Z11
Professionele hulpverleners (opvoeders, psychologen, psychologisch consulenten, (ortho-)pedagogen ...) die personen met autisme begeleiden.
Kinderen, jongeren en volwassenen met autisme
Documentatie, broodjeslunch en koffiepauzes inbegrepen.
Accreditering voor artsen werd aangevraagd bij het paritair comité Psychiatrie
Maximum 25 deelnemers
Op zoek naar meer achtergrondinformatie rond autisme (ASS)? Neem een kijkje in de catalogus van de Sig-bib. Spring gerust binnen tijdens de openingsuren (elke werkdag van 9 tot 12 uur, behalve op woensdag). Uitlenen is gratis.