Het Cognitive Disabilities (-reconsidered) Model voor mensen met NAH

Code 029
Thema
Hersenletsel (NAH)
Type
Code 029
Wanneer 05/04/2017
Uur 09:30u tot 16:30u
Waar Sig Gijzegem
Prijs € 85,00 - € 70,00 voor participanten
Uiterste inschrijvingsdatum 29/03/2017
Aantal uren vorming 6,00u
Professionele vorming

De uiterste inschrijfdatum voor deze activiteit is verstreken.

Extra info

Inhoud

Het Cognitive Disabilities Model (CDM) is in de jaren ‘80 van de vorige eeuw ontwikkeld door Claudia Allen om de handelingsbeperkingen te kunnen inschatten. Het CDM is oorspronkelijk ontwikkeld om gebruikt te worden binnen de chronische psychiatrische populatie. Later is men het CDM ook gaan gebruiken worden bij cliënten met een NAH en cognitieve letsels.

Het CDM is een model dat helpt bij het inschatten van de leerbaarheid van de cliënt met cognitieve letsels en helpt zo het bepalen van de meest geschikte behandelstrategie. Binnen het CDM ligt de nadruk vooral op de concrete gevolgen van cognitieve stoornissen op het dagelijks functioneren van de cliënt. Het helpt om het gedrag van de cliënt beter te begrijpen en is zo een belangrijk hulpmiddel bij het geven van advies rond omkadering en zorg in de thuissituatie, in het dagcentrum of op de verpleegafdeling.

Het CDM onderscheidt 6 niveaus of levels van cognitief functioneren en probeert voor elk van deze niveaus een antwoord te geven op vragen zoals:

  • Wat kan een cliënt die op dit level functioneert nog wel? Wat niet meer?
  • Hoe kunnen we de cliënt stimuleren?
  • Zou hij nog alleen kunnen gaan wonen? Hoeveel begeleiding moet dan voorzien worden?
  • Zou hij nog zelfstandig zijn medicatiegebruik kunne regelen?
  • Is deze cliënt gebaat met een vast dagprogramma? Zo ja, hoe moet dat er dan uitzien?
  • Heeft het nog zin om de cliënt iets nieuw aan te leren? En wat is dan de beste manier om dit te doen?

….

 

Tijdens deze studiedag ligt de focus in de eerste plaats op het begrijpen van het model en het herkennen van de verschillende levels van cognitieve functioneren die binnen het CDM worden gehanteerd.

Verder worden de verschillende manieren waarop het level van functioneren kan worden vastgesteld, besproken/ingeoefend. Als laatste worden de adviesfiches besproken.

 

Begeleiding

Turid Deisz is al 23 jaar ergotherapeut met ruime expertise in het werken met volwassenen met NAH. De laatste 5 jaar is ze als docent binnen de opleiding Bachelor in de Ergotherapie verbonden aan de Thomas More Hogeschool.

 

Doelgroep

De studiedag is bedoeld voor therapeuten en gezondheidswerkers van volwassenen met NAH.

 

Praktisch

Er wordt een broodjeslunch voorzien tijdens de middagpauze.

 

 
Delen via social media

De uiterste inschrijfdatum voor deze activiteit is verstreken.

CONTACTEER ONS