Thema |
ADHD
|
Type | |
Code | 25 |
Wanneer |
08/04/2014 |
Uur |
09:00u tot 16:30u |
Waar | |
Prijs | € 66,00 - € 55,00 voor participanten |
Uiterste inschrijvingsdatum | 02/04/2014 |
Aantal uren vorming | 6,00u |
De uiterste inschrijfdatum voor deze activiteit is verstreken.
Het voorkomen van comorbiditeit tussen ADHD en dyslexie blijkt niet gering te zijn. Tijdens deze studiedag vertrekken we vanuit de huidige wetenschappelijke inzichten in dyslexie en ADHD. Op basis daarvan bespreken we de (differentiaal)diagnostiek van kinderen en jongeren met een vermoeden van dyslexie en ADHD. Op basis van een sterkte-zwakteanalyse bespreken we eveneens beknopt aanknopingspunten voor de begeleiding van kinderen en jongeren met de beide problematieken/stoornissen.
Vervolgens passen we de opgedane kennis toe. In kleine groepjes bestuderen we een aantal casussen van kinderen en jongeren met een vermoeden van dyslexie en ADHD. We bespreken intakegegevens en onderzoeksresultaten om van daaruit een differentiaaldiagnose te stellen. Het opstellen van een sterkte-zwakteprofiel komt hierbij aan bod, alsook het bespreken van individueel aangepaste adviezen voor kinderen en jongeren met dyslexie en/of ADHD.
Het is belangrijk te weten dat de studiedag voornamelijk focust op diagnostiek en minder op begeleiding van kinderen en jongeren.
Caroline Bolckmans, psycholoog, is werkzaam in Code, expertisecentrum Thomas More (expertise gedrags- en ontwikkelingsstoornissen).
Liesbet De Kerf, psycholoog, is eveneens verbonden aan Code, expertisecentrum Thomas More (expertise leerstoornissen, taal en taalontwikkelingsstoornissen, meertaligheid). Ze is tevens docent aan de opleiding Toegepaste Psychologie van Thomas More.
De studiedag is bedoeld voor psychologen, pedagogen en CLB-medewerkers, maar ook voor logopedisten. Enige voorkennis van de stoornissen dyslexie en ADHD is aangewezen.
De uiterste inschrijfdatum voor deze activiteit is verstreken.