NAH-congres: niet-aangeboren hersenletsel in Vlaanderen vandaag

Voor personen met NAH, mantelzorgers en/of familie
Thema
Hersenletsel (NAH)
Type Congres
Code 253
Wanneer 13/10/2026
Uur 09:15u tot 17:00u
Waar BMCC congrescentrum Brugge
Prijs € 30,00 - € 30,00 voor participanten
Uiterste inschrijvingsdatum 03/10/2026
Aantal uren vorming 6,00u
Inschrijven
Extra info

Dit congres is mede mogelijk gemaakt door IPSEN en HMC:

Inhoud

De Hersenletsel Liga en Sig zetten samen hun schouders onder het derde NAH-congres in Vlaanderen. Het vindt plaats op dinsdag 13 oktober 2026 in het BMCC te Brugge. 

Het NAH-congres presenteert de nieuwste wetenschappelijke en praktijkgerichte inzichten over niet-aangeboren hersenletsels. We mikken op een veelzijdig publiek: professionele zorg- en hulpverleners, maar ook personen met NAH én hun familie. En verder iedereen die bij NAH betrokken is, ook de beleidsverantwoordelijken

Wat staat er op het menu?

Naast enkele plenaire lezingen is er keuze uit een ruim aanbod parallelle lezingen over NAH-gerelateerde thema’sSprekers zijn universitaire onderzoekers en experten uit het NAH-werkveld, maar ook personen met NAH en mantelzorgers komen aan het woord. Hun getuigenissen zorgen voor peper en zout.

Verder is er een informatiemarkt, een posterbeurs, veel mogelijkheden tot netwerking en informele ontmoeting, en een stille ruimte voor wie zich even wil terugtrekken. 

Belangrijk voor personen met NAH: je bent niet verplicht om de hele congresdag inhoudelijk te volgen. Er is mogelijkheid voor informele contacten en gezellig samenzijn. In de stille ruimte vragen we om niet te praten zodat we de stilte kunnen garanderen.

Programma 

Zodra je ingeschreven bent ontvang je een link naar een Google Formulier om je keuze van de sessies door te geven.

Klik op de titels van de keuzelezingen voor meer informatie. 

Uur Wat Wie
9u15 Onthaal en welkom
9u30 – 10u15
PLENAIR
Kwaliteitsvolle en patiëntgerichte zorg na ischemische beroerte Robin Lemmens
10u15 – 11u
PLENAIR
Overzicht van de behandelingsmogelijkheden voor spasticiteit na NAH Kristine Oostra
11u – 11.30 u Koffiepauze met informatiemarkt, posterbeurs en accessible gaming room
11u30 – 12u30 Keuzesessies voormiddag
Sessie 1
iedereen
Noden en uitdagingen van mensen die een beroerte doormaakten op jonge leeftijd Laetitia Yperzeele
Sessie 2
profs / mantelzorgers
Breinbeleving Lieke Berben, Anse Cuypers & Maude Olijslagers
Sessie 3
profs
Mindfulness na NAH: wat, hoe en bij wie? Nora Tuts
Sessie 4
profs
Van papier-en-potlood naar immersieve omgevingen:
XR in neuropsychologisch assessment en revalidatie
Céline Gillebert
Sessie 5
Iedereen
Je zal ermee moeten leren leven: acceptatie na NAH Gunther Van Bost
Sessie 6
Iedereen
Evenwicht en cognitie na een niet-aangeboren hersenletsel Joyce Bosmans
Sessie 7
profs
Angst- en stemmingsstoornissen na NAH: prevalentie, diagnostiek, preventie en behandeling Wouter Lambrecht
Sessie 8
Iedereen
Kan AI communicatie ondersteunen bij personen met NAH? Inge Piedfort
Sessie 9
profs
Aandacht voor (psycho)trauma bij NAH An Cornelis
Sessie 10
Iedereen
Post-stroke epilepsie: epilepsie als complicatie na een beroerte Veerle De Herdt
12u30 – 14u00 Lunchpauze met informatiemarkt, posterbeurs en accessible gaming room  
14u00 - 15u00 Keuzesessies namiddag  
Sessie 11
Iedereen
Samen bewegen en sporten ontdekken Dieter Dellaert
Sessie 12
Profs
Niet-invasieve neuromodulatie in de kliniek: stand van zaken en toekomstige ontwikkelingen Christophe Lafosse & Sara De Witte
Sessie 13
Profs
Van ongemak naar houvast: omgaan met vragen over seksualiteit in de revalidatie Diede Bohez
Sessie 14
iedereen
Medicatie bij mensen met NAH: zegen of vloek? Dirk Liessens
Sessie 15
Iedereen
Ben je wel goed bij je hoofd? Hoe passend onderwijs vinden voor je kind/jongere met NAH Ytsma Rixt
Sessie 16
Iedereen
Mindful photography en NAH: de smartphone als instrument voor creatieve ontspanning Frank Paemeleire
Sessie 17
Iedereen
Fietsen na NAH: van aangepast fietsen tot veilig op weg Tinne Sauvillers & Tessa Schots
Sessie 18
Iedereen
Taal meten in het nieuwe AI-tijdperk: menselijker, slimmer en relevanter? Maaike Vandermosten
Sessie 19
profs / mantelzorgers
Samen sterker na NAH, professionals en mantelzorgers in dialoog Kurt Jacobs, Els Coppejans, Eric Van de Broele, Anita Janssens, Sylvie Vermeulen & Sabine Willaert
Sessie 20
profs / mantelzorgers
De impact van een pediatrische hersentumor: een ontwikkelingsgericht traject Jurgen Lemiere & Nathalie Ansoms
15u00 - 15u30 Koffiepauze met informatiemarkt en posterbeurs  
15u30 – 16u45
PLENAIR
Verhoogde prikkelgevoeligheid na hersenletsel: recente inzichten Nora Tuts, Céline Gillebert, Jasmijn Heijman, Hella Thielen, Irene Huenges Wajer
16u45u - 17u00 Afronding  

 

 

 

Voor wie?

We mikken op een veelzijdig publiek: professionele zorg- en hulpverleners, maar ook personen met NAH én hun familie. En verder iedereen die bij NAH betrokken is, ook de beleidsverantwoordelijken

  • Opgelet: dit is de aparte inschrijvingspagina voor personen met NAH en hun mantelzorgers, die dankzij onze sponsors een lager tarief genieten. 

    Als professioneel hulpverlener vragen we om je in te schrijven op deze pagina. Bedankt om dit te respecteren. We kijken alle inschrijvingen na.

Praktisch

  • Deelnameprijs
    • 30 euro
  • Onthaal
    Vanaf 8.45 u kan je je deelnemersmap en badge ophalen in de inkomhal.
     
  • Inbegrepen
    Documentatie en catering (pauzes en lunch).
     
  • Toegankelijkheid
    Het hele gebouw is toegankelijk voor rolwagens.

 

Dit congres wordt georganiseerd door de Hersenletsel Liga en Sig

      

   

Op zoek naar meer achtergrondinformatie rond hersenletsel (NAH)? Neem een kijkje in de catalogus van de Sig-bib. Spring gerust binnen tijdens de openingsuren (elke werkdag van 09:00 -tot 12:00, uitgezonderd woensdag).
Uitlenen is gratis.

 
Delen via social media
Inschrijven
CONTACTEER ONS