Thema |
Hersenletsel (NAH)
|
Type | Ontmoeting |
Code | 260 |
Wanneer |
03/10/2022 |
Uur |
19:00u tot 21:15u |
Waar |
UZ Gent Revalidatiecentrum K7 Gent |
Prijs | € 5,00 |
Uiterste inschrijvingsdatum | 03/10/2022 |
Aantal uren vorming | 2,00u |
Deze vorming is geannuleerd.
NAH brengt onvermijdelijk veranderingen in het sociaal functioneren van de getroffene. Dat is ook niet verwonderlijk: na de lange revalidatie komt de opdracht om het thuis opnieuw uit te bouwen in de nieuwe realiteit.
De partner en alle leden van het gezin moeten zich mee aanpassen. Dat vergt inzet, geduld en energie van iedereen in het gezin, maar ook ver daar buiten: familie, vrienden, buren, kennissen, collega’s, enz. moeten de veranderingen aanvaarden. Niet iedereen kan of wil dat. Ook de patiënt zelf kan contacten met sommige mensen niet meer wenselijk vinden.
NAH maakt van relaties geen gemakkelijke opgave. Het aangaan van relaties, het wederzijds engagement en het onderhouden van de band zijn stuk voor stuk moeilijke opdrachten. Voor alle partijen! Hoe hechter de band was voor het trauma, des te pijnlijker het wordt wanneer blijkt dat deze lijdt, verbrokkelt of helemaal verbreekt door de gevolgen van NAH.
An Cornelis
Klinisch psycholoog
Familieleden van personen met NAH.
Parallellsessie voor personen met NAH over hetzelfde thema.
Studenten en professionelen kunnen niet deelnemen aan deze activiteit.
Deze vorming is geannuleerd.