Thema |
|
Type | Workshop |
Code | 100 |
Wanneer |
21/11/2014 |
Uur |
09:00u tot 16:30u |
Waar | |
Prijs | € 140,00 - € 115,00 voor participanten |
Uiterste inschrijvingsdatum | 20/11/2014 |
Aantal uren vorming | 6,00u |
De uiterste inschrijfdatum voor deze activiteit is verstreken.
Spelen is oefenen voor later. Spelen is denken, verbeelden, doen alsof, plannen maken, twijfelen, zich herinneren en experimenteren. Al spelend leren kinderen fantasie onderscheiden van realiteit, trainen ze zich in sociale vaardigheden en oefenen ze in het omgaan met onverwachte situaties. Dit is belangrijk om later, als adolescent en volwassene, heftige emoties meester te blijven in het dagelijks leven.
Bij de methode van ‘Het Toverbos’ zijn creativiteit, spel en het creëren van verhalen de sleutelwoorden. In het bos kruipen de kleuters in de rol van een dier en zoeken ze naar alternatieve oplossingen voor de wonderlijke en onverwachte problemen die ze in het verhaal ontmoeten. ‘Het Toverbos’ is een leerschool voor het omgaan met gevoelens.
Niki Jeannin is ergotherapeut en psychodramatherapeut. Ze ontwikkelde de methode ‘Het Toverbos’ op de dienst Kinderpsychiatrie van het UZ Gasthuisberg van de KU Leuven. Sinds 2009 werkt ze de methode verder uit in het kleuteronderwijs. Ze is auteur van ‘Beter omgaan met emoties van kleuters’ (Lannoo) en ‘Emoties in de kleuterklas’ (Lannoo Campus).
De workshop richt zich tot alle hulpverleners die werken met jonge kinderen en interesse hebben in de methode van ‘Het Toverbos’.
Minimum 12, maximum 20 deelnemers
Voor deze workshop kan u gebruik maken van de KMO portefeuille.
Info en voorwaarden kan u hier bekijken.
De uiterste inschrijfdatum voor deze activiteit is verstreken.